.Bristol South Cycling Club |
. . . . . . . . .

Results for the Bristol South C.C. on the U18C(including Tandems) (25.00 miles) held on Saturday 12th April

Result is order of Time

Place:
Name:
Club:
Actual Time:
Ave
mph:
1
William  MooreShorter Rochford RT0.56.3926.4784
2
Jeff Jonesdrag2zero.co.uk0.56.5026.3930
3
Colin WallaceMerthyr C.C0.57.1226.2238
4
Chris MadgeLeisure Lakes RT0.57.1626.1932
5
Stuart DoddLeisure Lakes RT0.57.2026.1628
6
David KiddellCavalier C.C.0.57.2626.1172
7
Mike SimmonsClevedon & District R.C.0.58.2325.6923
8
Simon HawardSevern R.C.0.58.4125.5609
9
Darren JewellTeam Swift.0.59.4525.1046
10
Guy PreeceGloucester City C.C.1.00.0924.9377
11
Andy CookChippenham & Dist Whlrs1.00.5124.6508
12
Andy PalmerGloucester City C.C.1.01.4824.2718
13
Jon HowardWyre Forest C.R.C.1.01.5424.2326
14
Paul Coles73 Degrees Bicycle1.02.4623.8980
15
Jason BohinDiamond-hf.com1.02.5123.8663
16
Steven DownsBristol South C.C.1.03.1323.7279
17
Daniel KempeBristol South C.C.1.03.5723.4558
18
Ian Middletonwww.agiskoviner.com1.04.0123.4314
19
David OziemBAD Tri Club1.04.0323.4192
20
Paul BoddyWoolverhampton Wheelers1.04.1223.3645
21
Trevor SherwoodDiamond-hf.com1.04.3523.2258
22
David SummersBath C.C.1.04.3623.2198
23
Gary WalkerChippenham & Dist Whlrs1.04.4323.1780
24
Simon WittsGloucester City C.C.1.04.5223.1244
25
Stuart KertonChippenham & Dist Whlrs1.04.5923.0828
26
James ReisBristol South C.C.1.05.2522.9299
27
Phil GwynneChippenham & Dist Whlrs1.05.3622.8659
28
Joe SchvartzDiamond-hf.com1.05.4722.8021
29
Chris Broad-DrakeSwindon R.C.1.05.5022.7848
30
Tony ThorneBath C.C.1.05.5522.7560
31
Rob HeathcoteWeston Wheelers1.05.5722.7445
32
Nigel VaugniauxBath C.C.1.06.1922.6187
33
Kevin TurnerChippenham & Dist Whlrs1.07.0722.3491
34
Sam YarwoodBristol South C.C.1.07.2922.2277
35
Mark WoolfordDiamond-hf.com1.08.2221.9405
36
Paul ChapmanSevern R.C.1.08.3221.8872
37
Elliot WarrenBristol South C.C.1.08.4021.8447
38
Jonathan BrooksWychwood RC1.08.4921.7970
39
Don TannerRAF C.C.1.08.5321.7759
40
Karen HathwayBAD Tri Club1.10.0421.4082
41
Stephen WayRatae RC1.11.2221.0182
42
Bernie BrownSevern R.C.1.12.0920.7900
43
Pete WilsonBath C.C.1.14.3320.1207
44
John MilkinsKingswood Tri. Club1.14.4620.0624
45
Robert HutchinsonBristol South C.C.1.15.4619.7976
46
Aileen BrownBath C.C.1.16.3119.6036
47
Kenneth SquibbCardiff Ajax1.17.4519.2926
48
Chris PalingVC Bristol1.17.5119.2678
49
Sarah RobertsGillingham & Dist Whlrs1.17.5219.2637
50
Mary Jane HutchinsonBristol South C.C.1.18.2019.1489
51
Britta SorensenBAD Tri Club1.20.1918.6761
52
Peter RogersTeam Tor 20001.22.1118.2519
53
Eddie PitmanNewbury R.C.1.22.2318.2076
54
Ester IreBristol South C.C.1.22.4618.1232
55
Clinton EvansAbertilly & Dist WhlrsDNF0.0000
56
Michael DixWeston WheelersDNS0.0000
57
Janet WilsonBath C.C.DNS0.0000
58
Phillipa CrockerDursley R.C.DNS0.0000
59
Gary CrookBanbury StarDNS0.0000
60
Tony EmeryDursley R.C.DNS0.0000
Average speed for all 54 riders 22.34mph Average time for all 54 riders 1.7.9