Results for the Bristol South C.C. 25 on the U18R(including Tandems) (01-05-2005) 25.0 miles

Place:
Name:
Cat:
Club:
Time:
Ave
mph:
1
Nigel Copeman S Chippenham & Dist Whlrs 0.59.18 25.2951
2
Gawie Nienabar V Gears and Tears 1.00.15 24.8963
3
Robbie Richardson V4 Hounslow & Dist Whlrs 1.00.18 24.8756
4
Richard Everington S Chippenham & Dist Whlrs 1.01.00 24.5902
5
David Ballantyne S Chippenham & Dist Whlrs 1.02.25 24.0320
6
Stephen Best S Dursley R.C. 1.02.35 23.9680
7
Peter Phillips S Bath C.C. 1.04.06 23.4009
8
James Hector S Yeovil C.C. 1.04.53 23.1184
9
Chris Tweedle V4 Chippenham & Dist Whlrs 1.05.08 23.0297
10
Dave Farmer V5 Dursley R.C. 1.05.14 22.9944
11
Emma Silversides L Leisure Lakes RT 1.06.13 22.6529
12
Judith Priest L Bristol South C.C. 1.06.26 22.5790
13
Karl Davies V Wye Forest C.R.C. 1.06.55 22.4159
14
Clive Bailey V4 29th Wheelers CC 1.07.38 22.1784
15
Daniel Kempe S Bristol South C.C. 1.07.39 22.1729
16
Caroline Kloider L Chippenham & Dist Whlrs 1.08.16 21.9727
17
Ken Chandler V5 Dursley R.C. 1.08.24 21.9298
18
Neil Bryant S Severn R.C. 1.08.30 21.8978
19
Nigel Vaugniaux V4 Bath C.C. 1.09.44 21.5105
20
Robert Hutchinson V5 Bristol South C.C. 1.11.34 20.9595
21
Brian Smith S Bristol South C.C. 1.11.56 20.8526
22
Brian Griffiths V6 Clevedon & District R.C. 1.12.29 20.6944
23
Andy Greatwood V4 Frome & Dist Whlrs 1.13.31 20.4035
24
Sharon Ballantyne L Chippenham & Dist Whlrs 1.13.44 20.3436
25
Nigel Rumming S Bristol South C.C. 1.14.20 20.1794
26
Peter Forward V Bristol South C.C. 1.14.34 20.1162
27
Bonnie Saunders L Chippenham & Dist Whlrs 1.14.37 20.1027
28
David Braidley V4 Bristol South C.C. 1.15.31 19.8632
29
Mary Jane Hutchinson LV Bristol South C.C. 1.16.51 19.5185
30
Wayne Baker V4 Stourbridge C.C. 1.16.52 19.5143
31
Neville Lockwood V6 Severn Valley C.R.C. 1.19.22 18.8996
32
Janet Wilson LV Bath C.C. 1.20.11 18.7071
33
Richard Searle S Bristol South C.C. DNF 0.0000
34
David Keene V4 Bristol South C.C. DNF 0.0000
35
Richard Maggs V4 Frome & Dist Whlrs DNF 0.0000
36
Elliot Warren S Bristol South C.C. DNF 0.0000
37
Andy Whitlock S Severn R.C. DNS 0.0000
38
Stuart Dodd S Team Tor 2000 DNS 0.0000
39
Pete Wilson V7 Bath C.C. DNS 0.0000
40
Martin Legg S Camel Valley DNS 0.0000