Results for the Bristol South C.C. on the U18R(including Tandems) (02-05-2004) 25.0 miles

Place:
Name:
Cat:
Club:
Time:
1st Tandem
D Birch  & J Ratcliffe Tandem S'bridge & Bl'k CountryTri 0.54.39
1
Jon Wynn S Somerset R.C. 0.55.14
2
David Keene V4 Bristol South C.C. 0.57.24
3
Jason Bohin S Sodbury Cycle Sport 0.58.38
4
Gawie Nienabar V Gears and Tears 0.59.14
5
Neil Dimon S Dursley R.C. 1.00.51
6
Tim Reeves V4 Somerset R.C. 1.01.47
7
Yan Keene V4 Bristol South C.C. 1.01.54
8
Jon Howard S Wye Forest C.R.C. 1.01.56
9
Dave Farmer V5 Dursley R.C. 1.02.25
10
Michael Tarling S Ystwth CC 1.02.29
11
Jeremy Roberts S Ross on Wye C.C. 1.02.40
12
Richard Deeley S Stourbridge C.C. 1.02.41
13
George Unsworth S Gloucester City C.C. 1.02.44
14
James Hector S Yeovil C.C. 1.02.58
15
Andrew Bullock S Kingswood Tri Club 1.03.10
16
Alisdair McCleery S Corinium C.C. 1.03.46
17
Allen Janes V5 Bristol South C.C. 1.04.20
18
Mike Simmons V4 Clevedon & District R.C. 1.04.30
19
Ed Unsworth S Gloucester City C.C. 1.04.44
20
Martin Cull S Dursley R.C. 1.05.14
21
Emma Silversides L Leisure Lakes RT 1.05.16
22
Kevin Turner V4 Chippenham & Dist Whlrs 1.05.40
23
Chris Smith S Bath C.C. 1.05.50
24
Graham Forbes S Bristol South C.C. 1.06.16
25
Matthew Burbridge S Severn R.C. 1.06.33
26
Judith Priest L Bristol South C.C. 1.06.59
27
Toby Wooldridge V4 Gloucester City C.C. 1.07.14
28
Andy Greatwood V4 Frome & Dist Whlrs 1.08.17
29
Patrick Convery S Severn R.C. 1.08.31
30
Eric Bishop V6 Frome & Dist Whlrs 1.10.08
31
Robert Hutchinson V5 Bristol South C.C. 1.10.22
32
Jonathan Evered S Dursley R.C. 1.10.46
33
Aidan Serle S Severn R.C. 1.10.56
34
David Braidley V4 Bristol South C.C. 1.12.08
35
George Keene V7 Bristol South C.C. 1.12.48
36
Lisa Forbes LV Bristol South C.C. 1.13.26
37
Mary Jane Hutchinson LV Bristol South C.C. 1.13.34
38
Nigel Owen S Bristol South C.C. 1.15.39
39
Robert Morris V C.C. Topp 1.15.50
40
John Watt S Severn R.C. 1.17.53
41
Janet Wilson LV Bath C.C. 1.18.41
42
Neville Lockwood V6 Severn Valley C.R.C. 1.19.30
43
Roy Burden V7 Chippenham & Dist Whlrs 1.25.04
44
Leigh Butler S Bath C.C. DNF
45
Steve Rafferty V Kingswood Tri Club DNS
46
Dave Osborne S Sodbury Cycle Sport DNS
47
Alistair Coates S Severn R.C. DNS
48
Ken Chandler V5 Dursley R.C. DNS
49
Mike Butler V5 Somer Valley C.C. DNS
50
Stuart Kerton S Gillingham & Dist Whlrs DNS
51
Christopher Fendt S Yeovil C.C. DNS
52
Pete Wilson V6 Bath C.C. DNS