Results for the Bristol South C.C. 25 1999

Pos Name Club Time
1 Andy Cook Chippenham & District Wh.

55.19

2 Philip Underwood Dursley RC

56.51

3 Simon Harradine Cwmcarn Paragon RC

56.54

4 Andy Booth Bristol South CC

57.15

5 Tony Bristow Sports Coaching RT

57.24

6 Blair Buss RAF CC

57.58

7 Alan Griffiths Severn RC

58.34

8 Derek Smetham Dursley RC

58.35

9 Denis Connolly Severn RC

1.00.07

10 John Callaghan Worcester St Johns

1.00.09

11 David Kidell Frome & District Whs.

1.00.24

12 Andrew Wyatt Somerset RC

1.00.37

13 Craig Green Fred Baker Cycles

1.00.41

13 Julian Ingmire Bristol South CC

1.00.41

15 Richard Smith Somer Valley CC

1.01.18

16 Paul Stevens Chippenham & District Wh.

1.01.27

17 David Holliday Dursley RC

1.01.38

18 Richard Clements Gloucester City CC

1.01.57

19 John Allen Velo Club bristol

1.02.15

20 Steve clarke Bristol South CC

1.02.28

21 Anthony Richardson Coventry Olympic

1.02.41

22 Martin Cull Dursley RC

1.02.52

23 Ann Wooldridge Chippenham & District Wh.

1.03.12

24 Keith Sealy Corsham RC

1.03.13

25 Nick Gurmin Severn RC

1.03.31

26 Ian Woolford Severn RC

1.03.44

27 Michael Dix Weston Wheelers

1.04.03

28 Jim Earnshaw Weston Wheelers

1.04.25

29 David Walshaw Dursley RC

1.04.31

30 Allen Janes Bristol South CC

1.05.05

31 Steve Rose Chippenham & District Wh.

1.05.18

32 Michael Lawrence Clevedon & District RC

1.05.23

33 Richard Todd Birmingham CC

1.05.56

34 Kenneth Chandler Dursley RC

1.06.06

35 Terry Harradine CC Topp

1.06.14

36 Lawrence Summers Weston Wheelers

1.06.49

37 Simon Punt Mendip CC

1.06.58

38 Beverley Fletcher Crawley Wheelers
1.07.46
39 Graham Pritchett Frome & District Whs.
1.07.54
40 Nick Pavey Bath CC
1.08.02
41 Gordon Butler Oxonian CC
1.08.14
42 John Else Chippenham & District Wh.
1.08.21
43 Brian Turner Bath CC
1.08.23
44 Paul Gleaves Chippenham & District Wh.
1.08.36
45 Mark Usher Mendip CC
1.08.38
46 Robert Heathcote Weston Wheelers
1.08.38
47 Christine Colquhoun Gloucester City CC
1.10.18
48 Kevin Green Severn RC
1.11.31
49 Robert Hutchinson Didcot Phoenix
1.12.31
50 Pepe Phillips Team Bristol Triathletes
1.12.39
51 David Smith Birmingham CC
1.12.44
52 Kevin Grant Frome & District Whs.
1.12.47
53 Olive Tabor Yeovil CC
1.13.25
54 Margaret Hill Bristol South CC
1.13.49
55 Robert Morris CC Topp
1.15.32
56 Pat Appleton Dursley RC
1.15.56
57 Ian Keith Birmingham CC
1.18.14
58 Roy Burden Chippenham & District Wh.
1.19.11
59 Anthony Sprules Frome & District Whs.
1.19.42